97723 ima található a honlapon, összesen 233463 imádkozás. Regisztrálj, majd kattints és imádkozz!
Mócsy Imre S. J. (össz.) Szikrák Loyolai Szent Ignác lelkéből.
Loyolai Szent Ignácnak, a jezsuita rend alapítójának, jellegzetes, frappáns tömörséggel megfogalmazott mondásainak gyűjteménye először 1705-ben jelent meg Hevenesi Gábor magyar jezsuita összeállításában. Az évszázadok során egyre újabb kiadásokat ért meg szinte változatlan formában. Különböző korok jezsuitái minden bizonnyal úgy érezték, hogy a gyűjtemény hűségesen adja vissza Ignácot.
Loyolai Szt. Ignácnak a lelkiéletre és apostolkodásra vonatkozó mondásait abban a reményben állítottuk össze, hogy nagy lelki hasznot merít belőle mindenki, aki Szt. Ignácot tiszteli és a tökéletességre komolyan törekszik. Főforrásunk Jablonkay Gábor „Loyolai szt. Ignác, Jézus Társasága alapítójának élete és működése” című kétkötetes munkáján kívül főleg P. Hevenesi Gábor S. J. (+1715) Scintillae Ignatianae című könyve volt. A kiváló magyar jezsuita ebben a könyvben az év minden napjára Szt. Ignác egy-egy szavát idézi és rövid elmélkedést fűz hozzájuk. Ezek a Scintillák valóban szikraként hullottak naponkint a papok és szerzetesek szívébe; lelki világosságot, az isteni és felebaráti szeretet lángját élesztették bennük. Ezt bizonyítja az a körülmény is, hogy a könyvet annyi nyelvre lefordították és még kétszáz év múlva is ismételten kiadják. Szt. Ignác szavaihoz nem fűzünk elmélkedéseket, mint Hevenesi, e helyett inkább tárgyi csoportosításban adjuk a mondásokat, hogy egy-egy tárgyat mindjárt több oldalról szemlélhessünk. Adja Isten, hogy e kis szikrák sok lelket gyújtsanak fel Isten szeretetére és buzgó apostoli munkára. Mi is, mint Hevenesi, Szt. Ignác szavaival bocsátjuk útnak ezt a füzetet: Ite, accendite mundum! Menjetek, gyújtsátok fel az egész világot! Igen, menj te kis füzet! Szálljatok szét belőle kis szikrák! És gyújtsátok fel ezt a hideg világot az isteni és felebaráti szeretet tüzével! És te, Szent Ignác Atyánk, eszközöld ki Jézus szentséges Szívétől, minden kegyelem forrásától, ezt az égi szeretetet mindazok számára, kik a Te vezetéseddel az igazi bölcsességre, az életszentségre vágyakoznak!
Az elöljárónak nem azért kell szót fogadni, mert okossággal, jósággal vagy bármely más isteni ajándékkal van felékesítve és felruházva, hanem egyedül azért, mert Istent képviseli.
Máriának nagyobb fájdalmat okoz, ha Egyszülöttjét az emberek bűnnel megbántják, mint amikor ugyanőt keresztre feszítették.
Ellenségünk semmivel sem oltja ki jobban a szeretetet, mint az erényben való mértéktelen és meggondolatlan előrehaladással.
Hogy a lélek előre haladhasson a lelki élet útján, az ellentétes irányba kell mennie ahhoz képest, amerre az ellenség csalogatni próbálja.
Nagy tévedésben vannak, akik az önszeretettől elvakulva engedelmesnek tartják magukat, miután elöljárójukat valamilyen módon rábírták arra, amit maguk akartak.
Minél inkább elkülönül és magányba vonul a lélek, annál alkalmasabbá teszi magát arra, hogy Teremtőjét keresse és megtalálja.
A szerzetesközösségek fennmaradása szinte teljesen az eredeti szellem megőrzésétől függ.
Gyakorlatból és tapasztalatból fogjuk megtanulni, hogy nem a restek és a lanyhák, hanem az Isten szolgálatában buzgók és serények élvezik a lelki békét és nyugalmat.
Ha a gonosz lélek valakinél finom lelkiismeretre talál, megpróbálja még sokkal finomabbá tenni, és az aggodalmaskodás szélsőséges fokára juttatni, hogy akit így nyomorultul összezavart, végül a lelki fejlődés útjától letérjen.
A tapasztalat arra tanít, hogy ahol sok az ellentmondás, ott nagyobb eredmény várható.
Hogy a lélek minden szorongattatását és szomorúságát elkerüljük ebben a világban, iparkodjunk akaratunkat teljesen Isten akaratához igazítani.
Mindenekelőtt azt kell megfontolnunk, hogy mit követel majd tőlünk Isten az Ítéletkor, milyen számadást kér majd tetteinkről, hogy így életünket az ő ítélete és ne saját hajlamaink szerint rendezzük.
Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."