XIV. Leó pápa Regina Caeli imádságaHúsvét 6. vasárnapja

Napi Ima32 imádkozás /layout/img/logo.png

Máj
10
XIV. Leó pápa Regina Caeli imádsága Húsvét 6. vasárnapja

Kedves testvéreim, boldog vasárnapot kívánok!

A mai evangéliumban azokat a szavakat hallhatjuk, amelyeket Jézus az utolsó vacsora alkalmával intézett a tanítványaihoz. Miközben a kenyeret és a bort szeretete élő jeleivé változtatja, Krisztus így szól: „Ha szerettek engem, tartsátok meg a parancsaimat” (Jn 14,15).  Ez a kijelentés megszabadít minket attól a tévhittől, hogy azért szeretnek minket, mert megtartjuk a parancsokat, mintha a becsületességünk lenne Isten szeretetének előfeltétele.  Éppen ellenkezőleg, Isten szeretete a becsületességünk alapja.  Akkor tartjuk be igazán az Isten akaratának megfelelő parancsokat, amikor felismerjük irántunk érzett szeretetét, ahogyan Krisztus kinyilatkoztatta azt a világnak.  Jézus szavai tehát egy kapcsolatra való meghívás, nem pedig zsarolás vagy gyanakvó ultimátum.

Ezért parancsolja nekünk az Úr, hogy szeressük egymást, ahogyan ő szeretett minket (vö. Jn 13,34): Jézus szeretete az, ami szeretetet szül bennünk.  Maga Krisztus a valódi szeretet mércéje: Ő az örökké hűséges, tiszta és feltétel nélküli szeretet. A szeretet, amely nem ismer „de”-ket és „talán”-okat; a szeretet, amely önmagából ad, anélkül, hogy birtokolni akarna; a szeretet, amely életet ad, anélkül, hogy bármit is kérne cserébe.  Mivel Isten szeretett minket először, mi is tudunk szeretni, és amikor igazán szeretjük Istent, akkor igazán szeretjük egymást is.  Ez olyan, mint maga az élet: ahogyan csak azok élhetnek, akik életet kaptak, úgy csak azok tudnak szeretni, akiket szerettek. Az Úr parancsolatai tehát olyan életmódot jelentenek, amely meggyógyít minket a hamis szeretetektől.  Olyan lelki életmódot jelentenek, amely az üdvösség felé vezető út.

Pontosan azért, mert szeret minket, az Úr nem hagy magunkra az élet próbatételeiben; megígéri nekünk a Vigasztalót, vagyis a Védőügyvédet, az „igazság Lelkét” (Jn 14,17).  Ezt az ajándékot „a világ nem kaphatja meg” (uo.), amíg a gonoszságban marad, elnyomja a szegényeket, kirekeszti a gyengéket és megöli az ártatlanokat.  Azok viszont, akik válaszolnak Jézus mindenki iránti szeretetére, a Szentlélekben olyan szövetségesre találnak, aki soha nem hagy cserben: „Ti ismeritek őt” – mondja Jézus –, „mert bennetek van, és bennetek marad” (uo.).  Így tehát mindig és mindenhol tanúskodhatunk Istenről, aki a szeretet.  A szeretet nem az emberi elme szüleménye, hanem az isteni élet valósága, által minden létező a semmiből teremtetett és megváltatott a haláltól.

Azáltal, hogy igazi és örök szeretetet kínál nekünk, Jézus megosztja velünk a szeretett Fiú identitását: „Én Atyámban vagyok, ti pedig bennem, és én bennetek” (20. v.).  Ez a mindent átfogó életközösség megdönti a Vádlót – a Paraklétosz ellenségét, a védelmezőnkkel szemben álló szellemet.  Valójában, míg a Szentlélek az igazság ereje, a Vádló a „hazugság atyja” (Jn 8,44), aki arra törekszik, hogy az emberiséget Isten ellen, az embereket pedig egymás ellen fordítsa: pontosan az ellenkezője annak, amit Jézus tesz, amikor megment minket a gonosztól, és testvérekként egyesít bennünket az Egyházban.

Kedves barátaim, hálával eltelve ezért a kegyelemért, bízzuk magunkat Szűz Mária, az Isteni Szeretet Anyja közbenjárására.

_______________________

A Regina Caeli imádság után: 

Kedves testvéreim,

Mély aggodalommal értesültem a Száhel-övezetben, különösen Csádban és Maliban tapasztalható fokozódó erőszakról szóló hírekről, ahol a közelmúltban terrortámadások történtek. Az áldozatokért szívből jövő imáimat és lelki közelségemet ígérem mindazoknak, akik a tragikus események miatt szenvednek. Mélyen remélem, hogy megszűnik minden fajta erőszak, és bátorítok minden erőfeszítést, amelynek célja a béke és a fejlődés előmozdítása azon a szeretett földön.

Minden év május 10-én a „Kopt-katolikus barátság napját” ünnepeljük. Testvéri üdvözletemet küldöm II. Tawadros pápának, és biztosítom az egész szeretett kopt egyházat imádságomban való megemlékezésemről. Remélem, hogy barátságunk útja elvezet minket a tökéletes egységhez Krisztusban, aki „barátainak” nevezett bennünket (vö. Jn 15,15).

És most szívből köszöntelek mindannyiatokat, római híveket és a különböző országokból érkezett zarándokokat!

Különösen üdvözlöm a „Jézus Szent Szíve Tiszteletbeli Őrsége” csoportot, amelynek tagjai Olaszország különböző városaiból érkeztek, valamint a Mária Rádió családjához tartozó „Evangelizációs önkéntesek” csoportját.  Szeretettel üdvözlöm továbbá a „Komen Italia” egyesület önkénteseit is, akiknek köszönetet mondok az emlőrák-megelőzés érdekében tett erőfeszítéseikért.

Szeretnék köszönetet mondani a Kanári-szigetek lakóinak, akik jellegzetes vendégszeretetükkel fogadták a Hondius nevű óceánjárót és a Hantavírussal fertőzött utasokat. Alig várom, hogy jövő hónapban, a szigetekre tett látogatásom alkalmával mindnyájatokkal találkozhassak.

Ma különösen gondolunk minden édesanyára. Jézus Anyja és a mi Anyánk, Mária közbenjárására imádkozzunk szeretettel és hálával minden édesanyáért, különösen azokért, akik rendkívül nehéz körülmények között élnek. Köszönöm! Isten áldjon meg benneteket!

Áldott vasárnapot kívánok mindenkinek.

Forrás: https://www.vatican.va/content/leo-xiv/en/angelus/2026/documents/20260510-regina-caeli.html

 

Kattintással jelezd, ha együtt imádkozol velünk!
Ezt az imát 0 alkalommal imádkoztad el.
Ezt az imát még nem imádkoztad el!

További imák

Küldetésünk

Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. ​​​​​​A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."