Regnum Christi Elmélkedés Hit és hallásAdvent második hete – csütörtök
Napi Ima5 imádkozás 
Hit és hallás
Advent második hete – csütörtök
Szent I. Damazusz pápa
Evangélium:
Mt 11,11-15
Bizony mondom nektek: asszonyok szülöttei közt nem született nagyobb Keresztelő Jánosnál. De aki a mennyek országában a legkisebb, az nagyobb nála. A mennyek országa Keresztelő János idejétől mindmáig erőszakot szenved, az erőszakosok szerzik meg. A próféták és a törvény Jánosig mind ezt jövendölték. S ha tudni akarjátok, ő Illés, akinek el kell jönnie. Akinek van füle, hallja meg!
Bevezető ima: Uram, nagyon szeretlek. Szeretnék találkozni veled ebben az imádságban. Küldd el Szentlelked, a bölcsesség és istenfélelem lelkét, hogy megértsem tanításodat és tiszta szívből válaszoljak rá!
Kérés: Add, hogy megértsem és elfogadjam, hogy a kicsiké a mennyek országa!
Elmélkedés:
1. A földi mérce. Mindannyian asszonytól születtünk. A szüleink, édesanyánkkal való kapcsolatunk, a családunk meghatározó az életünkben. Nincs esélyegyenlőség a világban. Nem ugyanonnan indulunk, nem egyformán boldogulunk, nem egyformák az adottságaink. A világ elvárásai szerint az a legnagyobb, akinek pénze van, márkás telefonja/órája van, a többiek elismerik, felnéznek rá, divatos ruhákban jár, a legmodernebb technikai eszközöket használja. Hasonlítgatjuk magunkat, meg akarunk felelni vélt vagy valós elvárásoknak.
2. A mennyei mérce. Jézus homlokegyenest az ellenkezőjét mondja a mennyország rendjéről. Ott az emberi mércével mért legkisebb a legnagyobb. Jézus olyan világosan beszél. Csak nem akarjuk meghallani. Minden ott van a szemünk előtt, mégsem látjuk. Jézus eljöveteléről mindent megjövendöltek, mégsem értjük. Csodákat művel, nem hisszük. Feltámad, azt mondjuk, ellopták a sírból. Akiben nincs nyitottság, sose jut el a hitre. Mindig meg fogja tudni magyarázni, miért nem úgy van, ahogy Jézus mondja.
3. Van fülem a hallásra? Jézus is tudja, hogy tetteinek hatása nem magyarázatán múlik, hanem az emberi szív nyitottságán, a hiten. Ezért sem művel csodákat rendelésre. Meg is mondja, hogy a legfontosabb dolog az Isten szemében az ember megítélésében hit. Ezért nagyon kell vigyáznunk hitünkre. Sok tévtanítás van és a Sátán is jól tudja, hogy milyen ereje van a hitnek. Hiába próbáljuk a földön a hitet erőszakkal saját képünkre és hasonlatosságunkra formálni, nem az erőszak győz, hanem a Jézusba vetett hit: az jut a mennybe, aki hisz. Hitünket sokféle módon erősíthetjük, tarthatjuk karban, például a rendszeres imádság által. Meg kell tisztítanunk a fülünket, élesíteni kell a hallásunkat. Erre szolgál ez az ima is.
Beszélgetés Krisztussal: Ha újra eljössz, Jézus, vajon találsz-e hitet a földön? Ezt kérdezted egyszer, amikor a szüntelen imádság fontosságáról tanítottál. Én úgy szeretném, hogy találj. Legyél velem minél szorosabb egységben, hogy rajtam keresztül a többi ember is megtapasztalhasson és megismerjen Téged és a hitre jusson.
Elhatározás: Ma lassan és a szövegre figyelve elimádkozom a Hiszekegyet, ami a hitünket legtömörebben és legteljesebben kifejező imádságunk.
A pápa imaszándéka 2025. december hónapra:
A konfliktusokkal terhelt vidékeken élő keresztényekért: Imádkozzunk, hogy azok a keresztények, akik háború és egyéb konfliktusokkal sújtott területeken élnek - különösen is a Közel-Keleten - a béke, a kiengesztelődés és remény magvetőivé váljanak.
A pápa IMASZÁNDÉKA Az emberi élet tiszteletben tartása 2026 július
Imádkozzunk a pápával JÉZUSSAL a reggel SZERDA
Imádkozzunk XIV. Leó pápa imaprofiljával Venezuela
XIV. Leó pápa VIDEÓJA Az emberi élet tiszteletben tartása 2026 július
XIV. Leó pápa Úrangyala imádsága Castel Gandolfóból Évközi 15. vasárnap
IGE naptár 15. évközi hét szerda
Napi szent SZENT BONAVENTURA PÜSPÖK, EGYHÁZTANÍTÓ
A nap Szentje SZENT BONAVENTURA
Diós István - Napi kenyerünk Szentlecke Bölcs 9,1–18. Evangélium Mt 5,13–19 Szent Bonaventura ferences, püspök, egyháztanító
A nap szentje Szent Bonaventura Ferences egyháztanító (1221-1274) A „szeráfi doktor”
Az élet IGÉJE 2026 július – „A jó földbe vetett mag pedig az, aki hallja az igét és meg is érti. Azután gyümölcsöt hoz” (Mt 13,23)
A Szentek kincsesháza Szent Bonaventura Ó, édes Jézusom!
Sajgó Balázs atya elmélkedése az évközi 15. vasárnapra Röntgenképek
Istenes versek Keresztury Dezső: Esti imádság
Cseri Kálmán A kegyelem harmatja A nyugalom forrása
Az Ige mellett – Bella Péter „Ellenben törekedj igazságra, kegyességre, hitre, szeretetre, állhatatosságra, szelídlelkűségre.” 1Tim 6,11–16
Napi Ige és Gondolat Ki mondja az igazat?! 2026 július 14. kedd
KILENCED a Kármelhegyi Boldogasszony tiszteletére Kilencedik nap
Engesztelő Ima Hazánkért
Imádkozzunk a békéért 