Prohászka Ottokár Elmélkedések az EvangéliumrólIsten országának apostolai
Napi Ima2 imádkozás 
„Negyvennap alatt megjelenvén nekik s szólván az Isten országáról” (Ap.Cs. 1,3).
Az Isten országáról beszélt velük, melynek bennük, általuk, körülöttük itt a földön kellett keletkeznie; igen itt, s ehhez erőt adott eleget, és csak rajtuk fordul meg, hogy ez ország erősen, fölségesen lépjen bele a világba. Ez Istenországnak tehát ők a bírlalói és ugyancsak az eszközlői.
a) Bírlalói lesznek, ha átérzik az Istent és ha eltelnek vele. Egyre mélyebben vezeti be őket az evangélium igaz értelmébe; új kilátásokat nyit nekik. Akarja, hogy a föld sava s napvilága legyenek, „sol et sal”, és hogy sokat megnyerve a testvérek községét alkossák egy fő alatt, ki az Isten házának és országának első szolgája és sáfárja legyen. – Jussunk öntudatára annak, hogy itt, köztünk van a „regnum Dei”. Van hozzá erő, képesség, ha Krisztus nincs is láthatólag köztünk. Mily bizalommal kell tehát viseltetnünk, még akkor is, ha elváltozik körülöttünk a világ, s oszlopai leszakadnak; a regnum Dei-nek fönn kell állnia! Mily meggyőződéssel kell lefoglalnunk magunknak e regnum Dei-t: legyen, legyen s meglesz!
b) Eszközlői lesznek az Isten országának először az egyéniségükben megtestesült és egész valójukból kisugárzó evangélium s másodszor a kezükre bízott szentségek által. A házasságban megszenteltetik eredetünk s vízből születünk újjá; egy kenyeret, a krisztusi közösség szimbolumát esszük, s szent olajjal kenetünk meg éltünk harcterén s betegágyunkon, és lelki sebeinket az egyház bűnbocsátó szeretetére bízzuk. – Hogy kell tisztelnem e szent jeleket! Igénytelenek; víz, néhány olajcsepp, kenyér; de hatásuk égető, szúró, tisztító. E vizet a Lélek megtermékenyítette, az olaj annak az olajfának bogyóiból való, melyet Krisztus verejtéke áztatott. Tárjátok ki lelketeket e titkos behatásoknak; isteni erő áramlik belétek. Vegyétek úgy e lemosást, e kenetet, mintha Krisztus végezné rajtatok; ő az, ő itt van; ő szül újjá, ő bocsát meg, ő ken föl, ő ken meg gyógyító olajával, járuljatok azokhoz és kérjétek, mint Krisztus nagy kegyelmét. Magatokra vessetek, ha Krisztust a szentségekben meg nem közelítitek.
A Pápa IMASZÁNDÉKA Isten szavával imádkozzunk 2026 január
Imádkozzunk a pápával JÉZUSSAL az este KEDD
Imádkozzunk XIV. Leó pápa imaprofiljával Ökumenikus imahét
XIV. Leó pápa VIDEÓJA Isten szavával imádkozzunk 2026 január
XIV. Leó pápa Úrangyala Évközi 2. vasárnap
Napi szent BOLDOG ÖZSÉB, PÁLOS RENDALAPÍTÓ
A nap Szentje BOLDOG ÖZSÉB
Diós István - Napi kenyerünk Szentlecke 1Pt 4,12–19. Evangélium Jn 21,15–19. Szent Fábián Pápa és Sebestyén vértanúk
Bálint Sándor Ünnepi Kalendárium Sebestyén
A nap szentje Szent Sebestyén vértanú (kb. 284) A sportolók és a katonák védőszentje
Napi ÚTRAVALÓ Évközi 1. hét péntek
Az élet IGÉJE 2026 január Egy a test és egy a Lélek amint hivatásotok is egy reménységre szól Ef 4,4
Mindszenty breviárium A testamentum
A Szentek kincsesháza Avilai Szent Teréz Szeresd, Uram, azokat,
Sajgó Balázs atya elmélkedése az évközi 2. vasárnapra Bárány
Istenes versek Harangozó Miklós: Kiscell egén
Cseri Kálmán A kegyelem harmatja Isten: szabadító
Az Ige mellett – Vladár Gábor igemagyarázata „Az Úr, a bíró ítéljen ma [...]!” Bír 11,1–28
Napi Ige és Gondolat Amikor mást kapsz, mint amit... 2026 január 20. kedd
KILENCED Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóhoz Nyolcadik nap: Szeretete a betegek iránt
A Szív Útja Boldog és áldott új évet kíván a Pápa Imavilághálója
Ökumenikus IMAHÉT 2026 január 18-25 3. „… igyekezzetek megtartani a Lélek egységét a békesség kötelékével” (Ef 4,3)
AZ ISTENI IRGALMASSÁG RÓZSAFÜZÉRE 