Megszentelt tér Mindennapi imádság a világhálónÉvközi harmincnegyedik hét – csütörtök
Napi Ima8 imádkozás 
Jelenlét
Nevemen szólítottál, Uram.
Belevéstél tenyeredbe.
Növeld bennem a bizalmat irántad, és add, hogy sohase essem kétségbe.
Szabadság
Kérem a kegyelmet,
hogy el tudjam ereszteni azt, ami foglalkoztat,
és nyitott szívvel fogadjam Isten kéréseit.
Hagyjam, hogy szerető Teremtőm formáljon és vezessen.
Tudatosítás
Hogy érzem ma magam?
Fáradt vagyok? Ideges? Nem vagyok formában?
Ha ezek bármelyike fennáll,
el tudom-e engedni a gondot, ami most megzavar?
Isten Igéje
Lk 21,20-2820Amikor pedig látjátok, hogy seregek veszik körül Jeruzsálemet, tudjátok meg, hogy elközelgett a pusztulása., 21Akkor akik Júdeában vannak, fussanak a hegyekbe. A városban lakók költözzenek ki, és akik vidéken vannak, ne menjenek oda. 22Mert a bosszúállás napjai ezek, hogy beteljesedjen mindaz, ami meg van írva. 23Jaj a várandós és szoptatós anyáknak azokban a napokban! Mert nagy szorongatás lesz a földön és harag ezen a népen. 24Kard élén hullanak el, és fogságba hurcolják őket minden nép közé, Jeruzsálemet pedig legázolják a pogányok, míg be nem telik a pogányok ideje.
25Jelek lesznek a napban, a holdban és a csillagokban, a földön pedig kétségbeesett rettegés a népek között a tenger zúgása és háborgása miatt. 26Az emberek megdermednek a rémülettől, várva, hogy mi történik a világmindenséggel, mert az egek erői megrendülnek. 27Akkor meglátják az Emberfiát, amint eljön a felhőben, nagy hatalommal és dicsőséggel. 28Mikor pedig ezek elkezdődnek, egyenesedjetek fel és emeljétek fel a fejeteket, mert közel van a ti megváltástok.«,
Gondolatok a mai evangéliumhoz
A szentírási próféciáknak be kell teljesülniük, és az idők teljességében mindez megtörténik. Rövid negyven év után bekövetkezett, amit Jézus itt megjövendölt. Isten, aki a Legfőbb Lény és mindenható, véghezvisz mindent, amit eltervezett. Kezdjük el a Miatyánkot, és az ignáci második imamóddal, szavanként fontolgatva imádkozzuk el az első felét.
Imabeszélgetés
Milyen érzések törnek fel bennem, mialatt imádkozom, és Isten igéjén elmélkedem?
Elképzelem, hogy Jézus itt ül vagy áll mellettem, és megnyitom előtte szívemet.
Befejezés
Megköszönöm Istennek az együtt töltött perceket és a megvilágosító gondolatokat, amiket esetleg a szöveggel kapcsolatban kaptam.
A Pápa IMASZÁNDÉKA Isten szavával imádkozzunk 2026 január
Imádkozzunk a pápával JÉZUSSAL a nappal PÉNTEK
Imádkozzunk XIV. Leó pápa imaprofiljával Ökumenikus imahét
XIV. Leó pápa VIDEÓJA Isten szavával imádkozzunk 2026 január
XIV. Leó pápa Úrangyala Évközi 2. vasárnap
IGE naptár 2. évközi hét péntek
Napi szent SZENT VINCE DIAKÓNUS, VÉRTANÚ
A nap Szentje SZENT VINCE
Diós István - Napi kenyerünk Szentlecke Róm 8,31–39 Evangélium Jn 16,20–23.33 Szent Vince diákonus, vértanú
A nap szentje Boldog Batthyány-Strattmann László hitvalló A szegények orvosa
Napi ÚTRAVALÓ Évközi 2. hét csütörtök
Az élet IGÉJE 2026 január Egy a test és egy a Lélek amint hivatásotok is egy reménységre szól Ef 4,4
Mindszenty breviárium Toronto (Kanada), 1973. IX. 23.
A Szentek kincsesháza Szent Ágoston Add Istenem, hogy szeressük egymást!
Sajgó Balázs atya elmélkedése az évközi 3. vasárnapra A megtérés megértés
Angelus – Úrangyala
Istenes versek Weöres Sándor Rongyszőnyeg (részlet) 13
Cseri Kálmán A kegyelem harmatja A közösség haszna
Az Ige mellett – Vladár Gábor igemagyarázata „Titokzatos név az!” Bír 13
Napi Ige és Gondolat Én azt gondoltam, hogy... 2026 január 23. péntek
KILENCED Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóhoz Kilencedik nap: Szeretete a szegények iránt
A Szív Útja Boldog és áldott új évet kíván a Pápa Imavilághálója