Pazarlás nélkül töltsd a napod
Ezen az órán fordítsd a tekinteted azok felé, akik munkájukkal biztosítják az életet, és azok felé, akiknek hiányoznak az alapvető szükségleti eszközeik.
Ferenc pápa így írt: „Ha olyan jövőt akarunk építeni, amelyben senki sem marad le, akkor... radikálisan el kell kerülnünk az élelmiszer-pazarlást”. Ennek az üzenetnek megfelelően imádkozz minőségi élelmiszerért mindenki számára.
Kérd Őt, hogy javítsa ki a szokásaidat, hogy ne vásárolj ötletszerűen, és ne tekintsd a kenyeret eldobhatónak. Ma próbáld meg beállítani az adagok nagyságát, és gondosan őrizd meg a maradékot, hogy ne menjen kárba, és hogy amit tudsz, megoszthass másokkal.
Kérd Őt, hogy segítse a közösségedet, hogy tanuljon meg törődni és megosztani.
Befejezésként imádkozd el a hónap imáját. Ámen
A hónap imája
Teremtő Isten, te szereteted és gondviselésed jeleként
nekünk adtad a termékeny földet,
és vele együtt a mindennapi kenyerünket.
Ma szomorúan kell elismernünk, hogy testvéreink milliói
még mindig éheznek, miközben asztalainkon
rengeteg étel vész kárba.
Ébressz bennünk új tudatosságot: hogy megtanuljunk
hálát adni minden étkezésért, egyszerűen fogyasztani,
örömmel megosztani, és úgy gondoskodni
a föld gyümölcseiről, mint a te mindenkinek,
nem csak keveseknek szánt ajándékodról.
Jóságos Atyánk, tégy minket képesekké arra,
hogy az önző fogyasztás logikáját
a szolidaritás kultúrájává alakítsuk át.
Közösségeink tegyenek konkrét lépéseket:
segítsék a felvilágosító kampányokat, élelmiszerbankokat
és az egyszerű, felelősségteljes életmódot.
Te, aki elküldted szeretett Fiadat, Jézust,
a világ életéért megtört kenyeret,
adj nekünk új, igazságosságra éhező
és testvériségre szomjazó szívet.
Senki se maradjon ki a közös asztaltól,
és a Szentlélek tanítson meg minket arra,
hogy a kenyeret ne fogyasztási cikknek tekintsük,
hanem a közösség és a gondoskodás jelképének.
Ámen
Bolíviai csapat