Faustyna Kowalska naplója644 2. része

Napi Ima3 imádkozás /layout/img/logo.png

Júl
16

Ez Nagyhét szerdáján volt. Nagycsütörtökön még hevesebbé váltak szenvedéseim. Az elmélkedés alatt agóniaszerű állapotba jutottam. Nem éreztem Isten jelenlétét, de Isten egész igazságossága rám nehezedett. Úgy éreztem, elpusztulok a világ bűneiért. A sátán elkezdett gúnyolni: „Látod, most már nem fogsz törődni a lelkekkel. Nézd, mi a jutalmad! Senki se hiszi el neked, hogy ezt Jézus kívánja (100) tőled. Látod, hogy szenvedsz most? S hogy fogsz még szenvedni! A lelkiatyád már felmentett minden alól.” – Most már úgy élhetek, ahogy nekem tetszik, csak kívülről legyen minden rendben. Ezek a szörnyű gondolatok egy óra hosszáig kínoztak. Midőn a szentmise ideje közeledett, szívemet elárasztotta a fájdalom. El kell hát hagynom a Rendet? De hát az atya azt mondta, a dolog eretnekség. Távolodjam el hát az Egyháztól? Fájdalommal telve az Urat hívtam. „Ments meg, Jézus!” Mégse hatolt egyetlen fénysugár sem a lelkembe. Úgy érzem, elhagy az erőm, mintha lelkem el akarná hagyni a testemet. Isten akaratára bízom magam, s csak azt ismételem: „Történjék meg velem, ó, Istenem, amit elrendeltél! Nincs bennem már semmi, ami az enyém lenne.” Ekkor hirtelen körülvett Isten jelenléte, s a csontom velejéig átjárt. (101) Ez az Áldozás ideje alatt volt. Röviddel Áldozás után minden elveszett számomra, ami körülöttem létezett.

Kattintással jelezd, ha együtt imádkozol velünk!
Ezt az imát 0 alkalommal imádkoztad el.
Ezt az imát még nem imádkoztad el!

További imák

Küldetésünk

Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. ​​​​​​A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."