A Pápa Imavilághálója PWPN (Pope’s Worldwide Prayer Network) hagyományos nevén az Imaapostolság.
https://clicktopray.org
A pápa imavilághálózata katolikusok millióit kapcsolja össze különböző országokból, kultúrákból, társadalmi és egyházi kontextusokból éppen az ima által.
A Pápa Imavilághálója (Pope’s Worldwide Prayer Network) hagyományos nevén az Imaapostolság. 98 országban, több, mint 35 millióan imádkoznak együtt azokért az imaszándékokért, amelyeket a Szentatya minden hónapra megfogalmaz. Ezek a kérések az emberiség és egy egyház nagy szükségleteit fogalmazzák meg. Imádságunkban tehát nem csak önmagunkért, szeretteinkért fordulunk Istenhez, hanem figyelmünk Jézus Szívének tágasságával kiterjed az egész világra. Isten elé visszük embertársaink örömeit és bánatait, reményeit és szenvedéseit.
A Pápa Imavilághálója magyarországi felelőse: Hiba György SJ diakónus, aki az Inigo, lelkigyakorlat adó csoporttal együtt dolgozik e területen is.
Többet megtudhatsz a lelkiségéről, történetéről, aktualitásokról a jezsuita honlapon itt: https://jezsuita.hu/a-papa-imavilaghaloja/
Készüljünk egy új napra, érezzük, hogy az Úr küldte, és erősödjünk meg hitünkben. „Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.” (Jn 20:21) Az Úr békéje a környezetünkön keresztül jelként mutatkozik meg. A hit és a béke jelei vagyunk mások számára a nehézségek közepette? Köszönjük meg az Úrnak, hogy békét adott nekünk, és vigyázzunk rá, mindig tiszteletben tartva mindenki méltóságát. Mi Atyánk…
Tamáshoz hasonlóan sokszor szükségünk van egy jelre a hitünkhöz, de Jézus sebei hitünk próbái. Ezek a sebek manapság „oly sok ember magányát, félelmeit és bizonytalanságát jelentik, akik úgy érzik, hogy a rendszer elhagyta őket”, ahogy Ferenc pápa mondja. Az Úr felkér bennünket, hogy tompítsuk és gyógyítsuk ezeket a sebeket, a Krisztusba vetett hit jeleként, amelyek a fájdalmaiban testesülnek meg. Mibe vetjük a hitünket? A Jézusba vetett hit megnyitja szívünk kapuit a világ iránti együttérzésre. Emlékezzünk egész nap ezekre a hitpróbákra.
A nap végén nézz magadba, és köszönj meg az Úrnak mindent, amit tapasztaltál, amitől mindig növekedtél. Együttműködtél Jézussal az együttérzés küldetésében? Figyelembe vetted-e a rászorulókat? Az a tanúságtétel, hogy „olyan sok ember, aki… emberi és keresztény szeretetet mutat felebarátja iránt, betegeknek szenteli magát, és saját egészségét is kockára teszi: hős”, segíthet neked. Kérj bocsánatot a szeretetlenségekért, és hozzál egy elhatározást holnapra. Üdvözlégy Mária…
Kezdjük a napunkat azzal, hogy hálásak vagyunk az életünkért. Ajánljuk fel a napot azért is, hogy lágyítsa meg a szívünket. „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az Evangéliumot minden teremtménynek.” (Mk 16: 15) A feltámadott Krisztus arra küld minket, hogy osszuk meg az Atya egység iránti vágyát a testvérek között. Ezt a vágyat úgy teljesítjük, hogy megosztjuk kenyerünket és halunkat, hogy mindannyian megkapjuk, amire szükségünk van a méltósággal való élethez. Hogyan lehetne igazságosabban bánni a kevésbé szerencsés testvérekkel? Sok ember kockáztatja az életét ezért. Imádkozz értük. Mi Atyánk…
Elmélkedés által hangold össze a szívedet Jézus Szívével. Itt az Úr megújítja a hitedet. „Az Evangélium és a testvérek szolgálatában álló missziónk tudatában, töltsön el minket Szentlelkével, hogy Mária közbenjárása által az egész Egyházzal együtt hirdethessük szeretetének nagyságát és irgalmának gazdagságát." (Ferenc Pápa) Értékeld, milyen a hited és a szereteted. Összhangban vannak Krisztussal? Üdvözlégy Mária…
Lépj be az estébe békével. Légy hálás azért, amit ma kaptál. Ki volt része a mai napodnak? Tisztában voltál minden olyan embernek a látszatukat meghaladó belső nagyságával, akivel találkoztál? Hited átfordul-e tiszteletbe, amikor figyelembe veszed ezen emberek nehézségeit? Ne feledd, hogy „a hit mindig megköveteli, hogy hagyjuk magunkat meggyógyulni és elfordulni az önzéstől ... kötelezzük el magunkat ... hogy szembeszállunk a közönnyel az emberi méltóság megsértése esetén.” (Ferenc pápa) Beszélj erről az Úrral, és kérj segítséget holnapra. Üdvözlégy Mária…
Ébredjünk azzal a döntéssel, hogy továbbra is Istenre bízzuk az életünket. „Vessétek ki a bárka jobb oldalán a hálót, s ott majd találtok.” (Jn 21:6) Sok ember kiközösített, szomjas, éhes, ruhátlan és beteg. Bízva az Úrban, vessük ki újra nekik a hálót. Tegyük valósággá az igazságot kezünk és szolgálatunk révén, hogy megvigasztalhassuk e testvérek szívét. Mindig tartsuk tiszteletben minden ember alapvető jogait, vessük be a hálót akkor is, ha nincs remény a halászatra. Mi Atyánk…
Ma délután az Úr meghív bennünket, hogy tartsunk szünetet vele. Jézus feltámadása megvilágítja az életet, és jelenléte világossággá változtatja a sötétséget. „A sötétséget legyőzi a fény, a haszontalan munka ismét gyümölcsözővé és ígéretessé válik, a fáradtság és az elhagyatottság érzése teret enged egy új energiának és annak a bizonyosságnak, hogy Ő velünk van.” (Ferenc pápa) A feltámadás ereje segítsen abban, hogy eggyé váljunk nemzetünkkel, otthonunkkal és testvéreink egyesítésére irányuló munkánkkal.
Alkonyatkor lassíts és tudatosan fogadd be a Szentlelket. Gondolj arra, amit ma kaptál az embereken keresztül, akikkel kapcsolatba léptél, és a természet által, amelyet élveztél. Megálltál értékelni ezeket az ajándékokat, vagy elsiettél? Olyan figyelmes voltál ezeknek az embereknek a szükségleteire, mintha a sajátjaid lennének? Hogyan vigyáztál a természetnek ezekre az ajándékaira? Hogy az életed „magában foglalhatja az egyes személyek iránti együttérzés és tisztelet konkrét tetteit, valamint közös otthonunk óvását és gondozását”. Kérd ezt a kegyelmet, amikor holnap elkezded a napot. Üdvözlégy Mária…
Valahányszor meglátjuk a napvilágot, ez egy lehetőség, amelyet az Atya ajánl fel nekünk. Adjunk hálát az életünk még egy napjáért. Krisztus ugyanis azt mondja: " „Békesség nektek!” ... „Miért ijedtetek meg, s miért támad kétely a szívetekben?" (Lk 24:36 38) Jézus két nagyon fontos dolgot adott nekünk ahhoz, hogy végigjárjuk az életet: Ő a szeretetét és békéjét adta nekünk. Örömmel osszuk meg ezeket az ajándékokat a mindennapi életünk során. Imádkozzunk együtt a közjóért és minden ember alapvető jogainak védelméért. Béküljetek meg mindenkivel! Mi Atyánk…
Az üdvösség Istentől ered, és örömmel hirdetik. Mint Ferenc pápa mondja: „Az apostolok, akik a saját szemükkel látták a feltámadt Krisztust, nem tudták elhallgatni rendkívüli élményüket.” Milyen tapasztalataink voltak Jézusról? Hogyan ismerhetjük fel Őt az életünkben? Az életünket Jézussal való kapcsolatban akarjuk élni. A társadalomnak jó híreket kell kapnia ezekben a nehéz időkben. Kezdjük azzal, hogy a megkönnyebbülés, az együttérzés és a segítség tettein keresztül megosztjuk a feltámadás örömét. Újítsd meg a mai ígéreteidet.
Keress egy csendes helyet, ahol összpontosíthatsz. Adj hálát a kapott ajándékokért. Ma milyen volt a kapcsolatod a veled legközelebb álló emberekkel? Őszinte szeretetet osztottál meg, vagy a saját érdekeidet hirdetted? Ne feledd, hogy „a koronavírus nem az egyetlen betegség, amely ellen küzdeni kell, de a világjárvány napvilágra hozta… az ember torz látását, amellyel másokra tekint, figyelmen kívül hagyva méltóságukat”. (Ferenc pápa) Kérd az Atyától, hogy adjon olyan látást, hogy úgy lásd a világot, ahogyan Ő látja. Üdvözlégy Mária…
Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."