A Pápa Imavilághálója PWPN (Pope’s Worldwide Prayer Network) hagyományos nevén az Imaapostolság.
https://clicktopray.org
A pápa imavilághálózata katolikusok millióit kapcsolja össze különböző országokból, kultúrákból, társadalmi és egyházi kontextusokból éppen az ima által.
A Pápa Imavilághálója (Pope’s Worldwide Prayer Network) hagyományos nevén az Imaapostolság. 98 országban, több, mint 35 millióan imádkoznak együtt azokért az imaszándékokért, amelyeket a Szentatya minden hónapra megfogalmaz. Ezek a kérések az emberiség és egy egyház nagy szükségleteit fogalmazzák meg. Imádságunkban tehát nem csak önmagunkért, szeretteinkért fordulunk Istenhez, hanem figyelmünk Jézus Szívének tágasságával kiterjed az egész világra. Isten elé visszük embertársaink örömeit és bánatait, reményeit és szenvedéseit.
A Pápa Imavilághálója magyarországi felelőse: Hiba György SJ diakónus, aki az Inigo, lelkigyakorlat adó csoporttal együtt dolgozik e területen is.
Többet megtudhatsz a lelkiségéről, történetéről, aktualitásokról a jezsuita honlapon itt: https://jezsuita.hu/a-papa-imavilaghaloja/
Felajánlom a napomat az Úrnak, hogy a szolgálatába állok, és Jézust egyszerűen és alázatosan követem. Imádkozom az egyházi mozgalmakért és csoportokért, és megkérdezem magamtól, hogyan tudnék együttműködni az én egyházi csoportjaimmal? „Az igazi erő a szolgálat, a mások javára végzett szolgálat.” (Ferenc pápa) Ne feledjük, hogy „Sokan lesznek elsőkből utolsók és utolsókból elsők.” (Mk 10:31) Mi Atyánk… (Paraguayi csapat)
Rövid időre megnyílok a Szentlélek működésére, és üdvözlöm Ferenc pápa szándékát, hogy megelevenítse apostoli csoportjainkat. „Kedves barátaim, a ránk bízott feladatok végzése során tanuljunk meg az Úr és testvéreink igazi szolgái lenni. Tanuljuk meg azt mondani: „haszontalan szolgák vagyunk”. És tartsuk szem előtt az alázatnak vagy az Isten akarata iránti engedelmességnek ezt a kifejezését, amely oly nagy hasznára válik az Egyháznak, és a helyes munkához való hozzáállásra emlékeztet bennünket.” Ez a magatartás az az alázatos szolgálat, amelyre Jézus példát adott nekünk, amikor megmosta a tanítványok lábát. (Kolumbiai csapat)
Köszönjük, Urunk, hogy újra van egy nap, és hogy jelen vagy benne. Bocsánatot kérek tőled, Uram, ha néha nem értem vagy elutasítom terveidet. Követni téged azt jelenti, hogy sokkal többet kapok, mint amit adsz, de hajlandó vagyok életemet adni a nap apró dolgaiban is. Mit jelentett ez számomra konkrétan ma? Képes voltam-e követni ezt? Csak rád bízhatom magam, és kérhetem, hogy napról napra növeld a hitemet. Üdvözlégy Mária...
Készen állok rá, hogy az Úrnak adjam a napom. A kereszten lévő Jézust szemlélem, ahol nekünk adja át Máriát a mi édesanyánknak. Úgy fogadjuk Máriát, mint a szeretett tanítvány. „Nézd, az anyád!” (Jn 19,25-27) Ferenc pápa azt mondja nekünk, hogy „Mária „a mi anyánk”, aki előttünk jár, és folyamatosan megerősít minket a hitünkben, a hivatásunkban és a küldetésünkben”. Alázatosságának és Isten akaratának való megfelelésének a példájával segít bennünket abban, hogy hitünket az evangélium örömteli és határok nélküli hirdetésévé alakítsuk. Imádkozzatok az egyházi csoportokért, hogy együtt járjanak Máriával. Mi Atyánk… (Paraguayi csapat)
A délutánomat Ferenc pápa szavain elgondolkodva kezdem: „Jézus tanítványai Jézus stílusa szerint élik hitüket, testvéreiket szolgálva, minden „örömükben és reménységükben, bánatukban és aggodalmukban”” (Gaudium et spes [GS], 1. sz.). Az Úr hívása arra kér, hogy álljunk készen követni azt, tanuljuk meg az ő útját. Az egyházi csoportok és mozgalmak elfogadták ezt a meghívást, és az Úr segítségével életre is keltik. Visszatérek tevékenységeimhez, melyeket felajánlok mások szolgálatára Istennek. (Kolumbiai csapat)
Uram, a nap végén itt vagyok a te kereszted előtt. Ha te ott vagy, akkor én is felelősséggel tartozom. Vajon valóban tudatában vagyok ennek? Milyen alkalmakkor feszítettelek ma keresztre téged? Máriában lelek vigasztalást és segítséget, mert tudom, hogy jelen vagyok az ő anyai szívében. Üdvözlégy Mária… (Olasz csapat)
Kezdjük a napunkat a környezetünkről elmélkedve. Adjunk hálát az élet ajándékáért, és kérjünk bocsánatot azért, ami megakadályoz minket abban, hogy élvezzük ezt az ajándékot. „Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer.” (Jn 20:19-23) „A megbocsátás „jog” abban az értelemben, hogy Isten Krisztus húsvéti misztériumában teljesen és visszavonhatatlanul megadja azt minden embernek, aki hajlandó alázatos és bűnbánó szívvel elfogadni.” (Ferenc pápa) Megbocsátasz-e magadnak és másoknak? Szükséged van arra, hogy neked is megbocsássanak? Mi Atyánk… (Paraguayi csapat)
Megpihenek az Úr jelenlétének tudatában. Az egyházi csoportok vagy mozgalmak kötelezettségvállalásainak megélése megköveteli, hogy állandóan figyeljünk Jézus hívásaira az idők, helyek és körülmények szerint. Ferenc pápa más közösségek között arra hív minket, mint a hívek egyesületeinek és a nemzetközi egyházi mozgalmaknak a tagjait, hogy „éljük és tegyük gyümölcsözővé azokat a karizmákat, amelyeket a Szentlélek azért adott, hogy a világ szükségleteinek szolgálatába álljunk.” A megkülönböztetés gyakorlata vezesse a közösségeket arra, hogy a legnagyobb gyümölcsöt teremjék evangelizáló tevékenységük során, a legtöbbet kihozva karizmájukból mások javára. (Kolumbiai csapat)
A nap végén ugyanazzal az ámulattal és hálával vagyok tele, mint a Szentlélekkel eltelt apostolok, mert hiányosságaim és korlátaim ellenére elhívtál engem. Taníts meg, Uram, hogy ugyanazzal a szerető tekintettel nézzek magamra, mint amivel te nézel rám. Üdvözlégy Mária! (Olasz csapat)
Ezt a napot az életünket Jézus kezébe helyezve kezdjük, engedjük, hogy Ő vezessen minket, és tanítványként együtt járjunk vele. „Ez az a tanítvány, aki ezekről tanúságot tett és megírta ezeket.” (Jn 21,24) „Krisztus igazi tanítványának azt a kijelölt utat kell követnie, amelyet maga Jézus mutatott be, amikor lemondott önmagáról és felvette a keresztet.” (Ferenc pápa) Te Jézussal együtt járod életed útját? Imádkozz, hogy az egyházi mozgalmak Jézussal járjanak, és együttműködjenek az ő világ iránti könyörületes küldetésében. Mi Atyánk… (Paraguayi csapat)
Jézust kísérve most egy kis időre megállok. Visszaemlékszem Ferenc pápa szavaira: „Az evangelizálás a keresztségünkből eredő parancs”. Sokszor gondolták már úgy, hogy az evangelizálás a papok és a szerzetesek feladata, de éppen a világiak azok, akik az egyházi mozgalmakban és csoportokban életet adnak neki. Ferenc pápa így folytatja: „Akit megkereszteltek, annak feladata az evangelizálás. Az egyházi mozgalmak elősegítik ezt a feladatot. És ez nagyon jó. Köszönjük nekik.” Hálát adok Istennek az egyházi csoportok evangelizációs munkájáért". (Kolumbiai csapat)
Uram, Pünkösd vigíliáján ismét hálát adok neked, amiért elküldted nekünk a Szentlelket. Engedd, hogy maradéktalanul örüljek ennek a várakozással teli időszaknak. Ezzel a reménységgel zárom a napomat. Felkészült a szívem ennek a csodálatos ajándéknak a befogadására? Készen állok arra, hogy tanúságot tegyek róla? A Lélek legyen számomra az igazi élet és a mélységes megújulás forrása. Üdvözlégy Mária... (Olasz csapat)
Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."